Malá skupinka cyklistů z Pelhřimova se po chvilce plánování rozhodla cestu uskutečnit, a to letos 1.-4. července, z Prahy na Křemešník. Zvolili jsme varianty tras E, B a něco mezi B a C. Ubytování jsme moc neřešili, měli jsme stan, jednou jsme přespali na vhodném místě mimo civilizace, 2krát v kempu. Počasí nám přálo, zapršelo jen v noci.

Se zajížďkami na zajímavá místa a návratem do Pelhřimova jsme našlapali 279 km. Cestou jsme se řídili mapami z průvodce, všude jsme se bez problémů dostali. Zajímavostí je na cestě velké množství, řadu jsme jich navštívili (Loreta, klášter v Sázavě, zámek Zruč nad Sázavou, zřícenina Chřenovice, několik kostelů, synagoga Nová Cerekev, …). Řadu dalších jsme si prohlédli jenom zvenku, většinou z časových důvodů, buď jsme přijeli moc brzo nebo moc pozdě a nemohli jsme čekat.

Čím jsme však byli nadšeni, byla krásná, neustále se měnící krajina nejprve podél Vltavy, pak Sázavy a nakonec příjezd na naši krásnou Vysočinu. Užívali jsme si večerního posezení s půllitrem piva u vody venku v přírodě. Nezbývá než poděkovat Mgr. Holkupovi za práci, kterou si dal s přípravou Poutní cyklotrasy, protože zážitky z cesty budou patřit mezi nezapomenutelné. Rádi bychom v příštím roce s větší skupinkou nadšenců absolvovali další variantu trasy.

Za poutníky z Pelhřimova

Hana Krejčová

Komentáře

Děkujeme za komentář!