Cykloturistika poutními místy

Pouť za tajemstvím nejkrásnější knihy světa

Bible svatá je jednoznačně nejčtenější knihou světa. Denně jí otevírá více než milion lidí….. Je to až neuvěřitelné, že i v dnešní době lze v Bibli najít inspiraci pro cestu životem. Vlastně by se dalo říci, že Bible není ani kniha, ale přímo knihovna, neboť obsahuje celkem 66 knih, které mluví o jediné životní pravdě – o Bohu.

Proto vás zveme do míst, kde této knize knih je věnováno celé muzeum.

Malé muzeum Bible můžete navštívit v Pelhřimově, bylo založeno 1.února 2016, zřizovatelem je spolek Biblický teologický seminář, sběratelem biblí a správcem muzea je teolog Vladislav Donát.

Čekají vás zde zajímavé exponáty, počínaje starými tisky, jako je např. Melantrichova Bible 1549, Bible kralická 1587, 1601, Svatováclavská Bible a mnoho dalších.

Dále u nás najdete stovky novodobých Biblí v desítkách světových jazyků, včetně spousty zajímavostí, např. Bibli v Braillově písmu pro nevidomé, znakovou Bibli pro neslyšící, nepromokavou Bibli v akváriu, Lego a Minecraft Bibli.

Nedílnou a hodně zajímavou součástí prohlídky jsou pravidelné workshopy, kde si poutníci mohou vyrobit ruční papír, vyzkoušet ruční sazbu liter, vytisknout stránku na replice středověkého knihtisku. Jistě vás bude zajímat jak se v minulosti Bible ukrývaly a pašovaly, naše menší poutníky dozajista zaujme možnost zkusit si psát brkem a inkoustem.

 

Adresa:
Malé muzeum Bible
Starý Pelhřimov 45
393 01 Pelhřimov

Tel.:+420 774 998 246
E-mail: info@btscr.cz
Web: malemuzeumbible.cz
Facebook: www.facebook.com

Otevírací doba:

pondělí – sobota (duben - říjen)
neděle (duben - říjen)

Od 1.11. do 30.3. otevřeno po předchozí telefonické domluvě.

Nabídka speciálního programu pro školní skupiny.

10:00 – 17:00 hod.

10:00 – 16:00 hod.

Vstupné:

Děti od 6 let
30,- Kč
Dospělí
50,- Kč
Rodinné vstupné
120,- Kč

(2 dospělí a max. 3 děti)

Senioři
30,- Kč

Sleva pro poutníky:

10 - 15 % podle kategorie vstupného.

Fotogalerie:

Fotografie z muzea naleznete na stránkách Malého muzea Bible.