plánovač cyklotras

Web poutní cyklotrasy = plánovač cyklotras

Plánovač cyklotras je skvělá pomůcka pro vaše putování. U poutní trasy lze využít dvou směrů, proto začněte svou pouť dle vašeho uvážení. Zvolte si ale nejdříve cíl cesty. Promyslete si, zda chcete putovat z Prahy na Vysočinu do zalesněného poutního místa Křemešník, nebo z Vysočiny na pražské Hradčany, kde v cíli čeká pražská Loreta.

Cykloplánovač vám nabídne více variant cest. Vyberte si tu, která bude zajímavější nebo fyzicky přijatelnější. Tyto webové stránky vám usnadní rozhodování. Dozvíte se zde informace nejen o případných překážkách na trase, ale i o připravovaných programech našich partnerů na poutní cestě. Využít můžete i tištěného cykloprůvodce.

V rámci plánování je dobré se rozmyslet, jaký čas chcete na poutních místech strávit. Jako součást našeho projektu jsme zařídili i možnosti ubytování. Optimální pak je zůstat alespoň jeden den. Což znamená více času na odpočinek, nasátí atmosféry poutního místa. Dále můžete navštívit další místní zajímavosti. Vhodný zcela jistě bude celkový relax před dalším putováním. Záleží jen na vás! Celou trasu lze využít i dovolenkově nebo ji pojmout čistě jako duchovní záležitost. V případě, že pojedou s vámi menší děti, pamatujte na to, že den volna jim rozhodně prospěje.

UPOZORNĚNÍ

Jakmile budete mít vše dobře promyšlené, rezervujte si termíny ubytování. Nejlépe tak, aby vám na sebe plynule navazovaly. Například, je-li vašim cílem pražská Loreta, doporučujeme objednávat termíny ubytování od konce poutě. Nejdříve tedy u kapucínů na Hradčanech. Přece jenom je v Praze větší zájem o ubytování a volných termínů nemusí být mnoho.

Užijte si pěší radovánky i cykloturistiku poutními místy. Přejeme vám krasné výlety na Vysočině 🙂

A nezapomeňte si předem připravit poutní kartu! Získáte díky ní mnoho zajímavých slev na trase.