Cykloprůvodce

Díky cykloprůvodci se neztratíte

Tento cykloprůvodce nabízí za příjemných 90 korun netradiční zážitek v podobě nevšední cyklopoutě. Je vybaven podrobnými cykloturistickými mapami. Ty vám usnadní orientaci přímo v terénu. Popisuje cyklistické trasy mezi poutními místy pražská Loreta — Sázavský klášter – klášter Želiv – Křemešník. V každém z těchto míst naleznete ubytování a možnost odpočinku. Záleží zcela na vás, jak dlouho zůstanete. Cyklistické trasy a jednotlivá poutní místa mají svá charisma. Mezi těmito duchovními oázami naleznete díky cykloprůvodci minimálně dvě putovní trasy, různě dlouhé a s upozorněním na další zajímavá místa. Vyberte si tu svou podle schopností nebo zájmů. Jako poutníci budete mít k dispozici poutní kartu.

Pohled do mapy cykloprůvodce

Kromě toho je tento cykloprůvodce i v jiných ohledech zcela unikátní. Cyklistické trasy byly pečlivě vybírány. Před jejich zakreslením do map jsme je sami projeli a vyzkoušeli na vlastní kůži. Věříme, že se nám podařilo vybrat právě ty nejzajímavější. Samozřejmě s ohledem na krásnou přírodu daleko od rušných silnic.

Samotnou trasu lze zvládnout za tři dny. Avšak pobyt v jednotlivých poutních místech si můžete libovolně prodloužit.

Zrození cykloprůvodce

Na začátku stála myšlenka s obnovením celoročních putování na poutní místo Křemešník. Sem kdysi putovaly tisíce lidí ročně. K této myšlence se jako první přidal klášter Želiv. Poté ho následoval Sázavský klášter, přesněji kastelánka kláštera PaedDr. Jaroslava Matoušová. Postupem času se začali přidávat i další provozovatelé turistických míst.

Po více jak roce dozrála myšlenka udělat poutní trasu netradičně obousměrnou. Začali jsme hledat pro naše záměry vhodné místo v Praze. Podařilo se u bratří kapucínů na Hradčanech. Poutní trasa tak dostává zcela nový rozměr. Záleží jen na vás, který směr si vyberete. Zda začnete z Prahy na Vysočinu nebo opačně 😀

Závěrem snad už jen dodat, že cykloplánovač je určen pro všechny, kdo mají rádi krásnou přírodu a zdravý pohyb. Nemusí ho využít jenom obyvatelé Prahy nebo Vysočiny. Stačí se k poutní trase přiblížit vlakem z jakéhokoli koutu republiky a vyjet. V cíli zase vlak využijete k odjezdu domů.

Objednejte si tištěného cykloprůvodce za výhodnou cenu 90 Kč

Posíláme poštou do počtu 10 ks.