V sobotu jsme se sešli na nádraží Sázava v 5 lidech. Pavel (na fotce v černých kraťasech a tričku) jel s námi pouze do Zruče. Pak jsme zůstali ve čtyřech. Prohlédli jsme si zámek Rataje (pouze nádvoří). Dojeli jsme do Kácova, kde jsme v pivovaru obědvali. Pokračovali jsme do Zruče. František nám vyprávěl, jak jeho maminka se tam vyučila obuvnicí, když se ještě ve Zruči vyráběli boty. Přes Sázavu jsme se dostali k našemu milému překvapení samoobslužným přívozem. Je tam krásná krajina, lesy i vody.

Přiznávám,že se již šeřilo a my jsme hledali cestu přes les mezi Speřicemi a Lhoticemi. Kolem 21,15h. jsme dorazili do Želivského kláštera. V neděli jsme pokračovali podél řeky Želivky lesy. Dále přes Kojčice, odkud byli rodiče studenta ve filmu „Marečku podejte mi pero“. Dojeli jsme do Pelhřimova, a pak jsme šlapali vzhůru na Křemešník. Jeli jsme kolem Stříbrné studánky až ke kostelu na Křemešníku, kde jsme obdivovali krásný trojboký oltář. Ještě jsme navštívili rozhlednu a pak hurá z kopce na vlak do Prahy.

Krátké shrnutí:

Sobota – odjezd ze Sázavy trasou B. přes Rataje – zámek

Kácov – zámek, Jirsíkův rodný dům, kostel , morový sloup , pivovar Hubertus

Zruč – Chabeřické skály, zámek

Budčice – překonání řeky Sázavy samobslužným přívozem

Chřenovice – kostel sv. Václav,

Kaliště – rodiště Gustava Mahlera,

Speřice – Lhotice – pozor, bloudili jsme v lese,

Želiv – přenocování v klášteře

Neděle – trasou A podél řeky Želivky přes vodní nádrž Sedlice,

dále přes Kojčice, Pelhřimov, Stříbrnou studánku až na Křemešník, kde byl báječný výhled  z rozhledny Pípalky. Domů vlakem z Pelhřimova do Prahy.

Komentáře

Děkujeme za komentář!